Haber

Mehmet Muharrem Kasapoğlu WADA Mütevelli Heyeti Toplantısına Katıldı

Önceki dönem Gençlik ve Spor Türkiye Cumhuriyeti Bakanı 28. Dönem İzmir Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu yıl 17 Kasım’da Kanada’nın Montreal kentinde düzenlenen WADA (Dünya Anti-Doping Ajansı) Mütevelli Heyeti Toplantısına katılıyor.

WADA Mütevelli Heyeti Toplantısı bu yıl 17 Kasım’da Kanada’nın Montreal kentinde düzenlendi. WADA Mütevelli Heyeti Üyesi, Gençlik ve Spor Eski Bakanı, T.C. 28. Dönem İzmir Milletvekili Doç. Toplantıya Prof. katıldı. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Konseyi’nin tek kamu otoritesi olarak Türkiye’yi temsilen katılıyor.

Toplantı gündeminde WADA Yönetişim Reformları Uygulamalarının güncellenmesi, 2024 İcra Komitesi, Mütevelli Heyeti ve Daimi Komite üyelerinin onaylanması, WADA Etik Kurallarında Değişiklikler, WADA Çıkar Çatışması Politikasının Kabulü, WADA 2022 Faaliyet/Yıllık Raporunun onaylanması yer alacak. Rapor ve 2024 Bütçesi. Ayrıca İnsan Hakları Etki Değerlendirme Raporu sunulurken 2025-2029 Stratejik Plan Süreci Güncellemesi ve Dünya Dopingle Mücadele Programı Güncelleme çalışmaları da ele alınacak.

Spor hareketini ve kamu yetkililerini temsil eden 42 üyeden oluşan Mütevelli Heyeti, WADA’nın en yüksek politika yapıcı organıdır. Mütevelli Heyeti, WADA’nın yönetimini ve yürütülmesini İcra Komitesine devreder. Buna göre İcra Komitesi, değerli faaliyetlerin yürütülmesi ve varlıkların yönetimine ilişkin kararlarla ilgili olarak Mütevelli Heyeti’ne tavsiyelerde bulunur.

Doç. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 1 Ocak 2022’den bu yana Dünya Anti-Doping Ajansı’nın (WADA) Mütevelli Heyeti’nde yer alıyor. Montreal’e gitmeden önce bir açıklama yapan Kasapoğlu, “Türkiye’nin mücadeleye büyük katkıları var. Ulusal ve uluslararası platformlarda dopingle mücadelede Türkiye olarak dopingle mücadelenin en güçlü aktörlerinden biri olarak dopinge karşı çalışmalarımızı ve iş birliğimizi sürdüreceğiz.” – İZMİR

gulagac-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu